Warsztaty z DR5000

warsztaty fotograficzne

Zanim powstał pierwszy film, o warsztatach nie myśleliśmy wcale. Mieliśmy wręcz przekonanie, że całe nasze społeczeństwo woli kupić nowy, lepszy aparat niż dowiedzieć się jak lepiej kadrować lub ostrzyć. Okazało się jednak, że wiedza też ma swoich adresatów. Po uruchomieniu kanału na Youtubie, każdego tygodnia dostawaliśmy wiadomości z pytaniami dotyczącymi warsztatów i z czasem przekonaliśmy się, że musimy wreszcie rozpocząć pracę przynajmniej nad programem. Jednak po ostatnim filmie nasza działalność ograniczyła się właściwie do odpisywania wyłącznie na pytania o warsztaty. Tak więc proszę - oto warsztaty fotograficzne jakich jeszcze nie było! Wprost zalejemy Was wiedzą! W dwa dni powiemy o wszystkim czego nauczyliśmy przez kilka lat pracy - od początku naszego istnienia na rynku, przez sprzęt, techniki fotograficzne, aż po pracę z plikami RAW i prowadzenie działalności gospodarczej. Damy Wam kompleksową wiedzę, która doprowadziła nas do miejsca, w którym znajdujemy się dziś i możliwe, że oszczędzi Wam lata fotograficznego błądzenia po omacku. Spróbujemy zarazić Was naszą radością, zaangażowaniem, naszymi standardami i nastawieniem! A do tego przygotowujemy kilka niespodzianek, które, mamy nadzieję, wbiją Was w podłogę :)

Dla kogo te warsztaty? Nie chcemy Was straszyć, ale im dalej zaczniemy, tym dalej zajdziemy i chcemy, aby poziom był wysoki. Program będzie przewidywał, że słuchacze znają podstawy obsługi aparatu, korzystają aparatów z wymienną optyką, potrafią użyć lamp błyskowych, przynajmniej w TTLu. Najwięcej zyskają fotografowie, którzy pracują lub chcą pracować aparatami zawodowo i potrzebują zastrzyku motywacji, wiedzy i całego mnóstwa gotowych rozwiązań. Dobrym wyznacznikiem poziomu jest film o ostrości - warsztaty będą wyglądały podobnie, z tą różnicą, że będą trwały 32x, może 40x razy dłużej i oczywiście będziemy mogli w dowolnym momencie zatrzymywać się i rozjaśniać niejasności, odpowiadać na pytania, tak, aby każdy wszystko zrozumiał.

Program

Program warsztatów jest gotowy, ale to wciąż żywy organizm i każdego dnia dopisujemy coś nowego. Nie chcemy jeszcze oficjalnie określać kształtu programu, bo chcemy aby zakres przedstawianej wiedzy był ogromny i będziemy nad nim jeszcze pracowali. Wiemy jednak o czym powiemy na pewno:

Podczas warsztatów będziemy fotografowali aparatami PhaseOne, a więc do naszej dyspozycji będą najbardziej doskonałe urządzenia fotograficzne jakie opracowała ludzkość! Te aparaty wywracają światopogląd każdego fotografa i chcemy, aby każdy z uczestników wyszedł odmieniony. A to oznacza, że zahaczymy również o Capture One :)

W pracy w studiu będziemy korzystali z lamp marki Profoto. To fenomenalne lampy błyskowe, idealne do pracy w studiu, ale również zasilane bateryjnie. To lampy o niewiarygodnie krótkim czasie błysku, o ogromnej powtarzalności błysków i nieprzeciętnej niezawodności. To najlepsze lampy jakie są - i to nie jest wyłącznie nasze zdanie :)

Przy precyzyjnej pracy z kolorami pomagą nam dwaj najwięksi producenci profesjonalnego sprzętu dla grafików - Eizo i X-Rite. Będziemy mieli do dyspozycji profesjonalne monitory Eizo oraz kalibratory i wzorniki barw firmy X-Rite, dzięki czemu pokażemy Wam świat kolorów dokładnie w taki sposób w jaki my widzimy go na codzień! Koniecznie zabierzcie swoje aparaty i komputery! :)

Pierwszego dnia warsztatów zaplanowaliśmy część praktyczną, przy której będzie pracowała z nami modelka. I to nie byle jaka! Udało nam się zaangażować jedną z uczestniczek programu Top Model i to na tyle wyrazistą, że nikt nie będzie miał problemu z jej identyfikacją!

Każdy z uczestników otrzyma prezent niepodziankę :) Tak, zdobyliśmy sponsorów i dla uczestników przygotujemy bardzo wartościowe upominki. Myślę, że nikt się nie spodziewa się prezentów, aż tak wartościowych, ale ich wartość detaliczna będzie czterocyfrowa :)

Data i lokalizacja: zapisy zamknięte

Pierwsza odsłona odbędzie się w Warszawie i w tym momencie pomysł organizacji warsztatów w innych miastach wstrzymujemy przynajmniej do późnej jesieni. Wiemy, że potencjalni uczestnicy są rozsiani po całej Polsce, ale to w Warszawie mamy naszym zdaniem najlepsze polskie studio fotograficzne, najwięcej sprzętu i znamy najwięcej wspaniałych ludzi, którzy pomogą nam zorganizować warsztaty na najwyższym dr'owym poziomie. Teraz, wiosną, zapraszamy Was więc do stolicy, do studia PinUp.

Pin-Up Studio to wyjątkowe miejsce w samym centrum Warszawy, dostosowane są do potrzeb planów zdjęciowych i filmowych oraz eventów. W 2013 roku poszerzona o nowe hale.

W budynku byłej drukarni Expresu Wieczornego i Sztandaru Młodych mieszczą się nowoczesne studia fotograficzne i hale eventowe. Ponad 2000 m² powierzchni obejmującej 5 różnych przestrzeni, bezpośrednio połączonych ze sobą, pozwala realizować dowolne pomysły i aranżować pod indywidulane potrzeby.

Na pierwszą edycję zapraszamy 11 kwietnia 2015. Spędzimy ze sobą 2 dni więc, zarezerwujcie sobie również 12 kwietnia 2015.

Plan:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Zapisy i cena: 5000 zł

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach zapraszamy do kontaktu pod adresem warsztaty@dr5000.com. Dziś pierwsza okazja, dla tych, którzy już wiedzą, że będą to warsztaty totalne i nie wyobrażają sobie, żeby ich tam nie było. Ilość miejsc jest ograniczona, decydująca będzie kolejność zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 5000zł i jest to równowartość ceny minimalnej podstawowego reportażu ślubnego w naszym wykonaniu (stąd nazwa - DR5000!). W ramach tej kwoty zapewnimy Wam dwa niepowtarzalne dni, które zostaną w Waszej świadomości już na zawsze, ale także bardziej przyziemne uciechy, jak wyżywienie, dwa noclegi w pięciogwiazdkowym Intercontinentalu oraz transfer między studiem i hotelem.